Kombi Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir.

Kombi Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir.

Bilhassa yeni kombi alacaklar veya kombisini yenilemeyi düşünenler kombi seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir konusunu mutlaka yetkili servis ile görüşerek ve uzaman tavsiyesi ile karar vermelidir. Zira kombi alırken dikkat edilecek hususlar ancak konunun uzmanı kişiler tarafından en iyi şekilde cevaplanabilir. Doğru kombi seçmek esas olarak fiyatla ilgili değil sizin bir kombiden ne beklediğiniz ile ilgilidir. Ev veya işyeriniz için seçeceğiniz kombi sizin o kombiyi uzun yıllar ve verimli bir şekilde kullanmanız için vereceğiniz kararla ilgilidir. Bu sebeple öncelikle güvenilir markaları ve bilhassa servis konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bir kombi seçmelisiniz.

Doğru Kombi Nasıl Seçilir?

Doğru kombi seçmek kombi seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir sorusuna verilecek doğru cevaplara bağlıdır. Özellikle nasıl tipte bir kombi alınacağı veya kombi alırken hangi marka kombinin sizin için daha doğru seçim olacağı konusu uzun yıllar boyu kullanacağınız bir cihaz için son derece hayatidir. Doğru kombi seçerken bilhassa aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gereklidir:

  • Kombi Türkiye’de uzun yıllardır faaliyet gösteren ve kendini kanıtlamış bir marka mı?
  • Kombinin garanti şartları nedir? Örneğin standart 2 yıl garantinin yanında 5 veya 10 yıl gibi ilave bir garanti veriliyor mu?
  • Kombiyi kullanan diğer kişilerin yorumları nasıl? Kombi piyasada tavsiye ediliyor mu ve beğeniliyor mu?
  • Kombinin Türkiye satışını kim veya hangi firma yapıyor? Bu firma tanınmış ve eski bir firma mı?
  • Kombinin Türkiye genelinde yeterli servis ağı var mı?
  • Kombiyi kullanan kişiler kombinin servis ağından ve yetkili servislerinden aldıkları hizmetten memnun mu?
  • Kombinin bakım ihtiyacı nedir ve bakım maliyetleri nedir?
  • Kombiyi aldıktan sonra yetkili servis elemanları tarafından keşif ve kurulum işlemleri yapılıyor mu ve yetkili servis çalışanları kombinin montajını yaptıktan sonra kullanımı konusunda yeterli bilgi veriyor mu?
  • Kombinin onarılamaz arızası halinde tam değiştirme garantisi var mı?

Bu sebeplerle kombi seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir diye merak edenlerin mutlaka servisimize gelip konusunda uzaman ve profesyonel teknik ekibimizden destek almasında son derece fayda vardır.

Bir cevap yazın