Baymak Kombi ServisiBaymak kombi bakımı, ister yoğuşmalı ister konvansiyonel olsun her iki Baymak markalı üründe de yapılması gerekli bakımları kapsamaktadır. Baymak yetkili servislerimiz tarafımızdan eğitimleri verilen uzman alt kadrolar ve teknik servis elemanları ile kombi bakımı ve temizliği ile ilgili birçok hususa dikkat etmektedir. Bu dikkat edilen ve kontrol edilip düzenlenen hususlar sayesinde kombi bakımı yaptıran müşterilerimiz kombilerini uzun süre kullanmakta, ürünlerinin yakıt tasarrufunu gözlemlenebilir ölçüde azaltmakta ve ileride yaşanabilecek olumsuz sonuçların önüne düşük maliyetler ile geçmektedir. Garanti kapsamında süresi devam eden kombilerinize de bakım yaptırarak ürün kullanım süresini arttırabilirsiniz.

Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne olur?

Kombi kullanan kimseler kombi bakımı yapılmazsa ne olur sorusunun cevabını merak etmektedir. Kombi bakımının yapılamasının özellikle yetkili servislerce gerçekleşmesi gerekmektedir. Baymak kombi bakımı, yetkili uzman ekiplerce gerçekleştirildiğinden sorunlara kaliteli ve kalıcı çözümler sunulmaktadır. Ayrıca Baymak ürünlerinde yedek parça ve işçilik garantisi söz konusudur.

Kombiler ciddi anlamda yakıt tasarrufu sağlayan cihazlardır. Bu sebeple yakıt tasarrufunun devam etmesi için kombi bakımının düzenli periyotlarla yapılması şarttır. Ayrıca bakım yapılması önemsiz görünen problemlerin büyüyerek arızalara dönüşmesini engelleyecektir. Kombi bakımında özellikle performansın arttırılması amaçlanır. Mevcut tüketim ile daha fazla alanı ya da daha fazla suyu kombi yardımıyla ısıtmak kombi bakımıyla mümkün olmaktadır. Son olarak ise bakım yapılan kombilerin bakım yapılmayanlara göre daha uzun süre kullanıldığı kombi bakımının cihazın ömrünü uzattığı gerçekliği sebebiyle düşük maliyetli Baymak kombi bakımı kullanıcılar tarafından düzenli aralıklarla yapılmalıdır.

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Baymak markalı kombi bakımları yılda en az 1 kere düzenli olarak yetkili servislere yaptırılmalıdır. Kombiler daha çok kış aylarında kullanıldığından bakım zamanı olarak kışa girilmeye yakın bir zaman olan son bahar ayları tercih edilebilir. Ayrıca yılda bir kere servis bakımının yaptırılması kombinizin ömrünü uzatacak ve Baymak kombilerinizden düşük maliyet ile yüksek performans elde etmenize yardımcı olacaktır.

Kombi Bakımında Yapılan Ölçüm ve Kontroller

Kombi Temizleme ve kombi bakımında yoğuşmalı veya konvansiyonel kombileriniz için yetkili servislerimizin yaptığı bazı kontroller şunlardır:

  • Baca bağlantıları kontrolleri ve baca hava kanalı temizliği
  • U manometre ile gaz kaçağı ve basınç değeri kontrollerinin yapılması
  • Elektrik bağlantılarının kontrolü ve voltaj ölçümü
  • Su tesisatının kontrolü ve gerekli görülürse su tesisatının havasının alınması
  • Fan ve baca davlumbazı temizliği
  • Tesisat filtre temizliği
  • Alt hidrolik grup ve sirkülasyon pompasının kontrol edilmesi
  • Genleşme tankının hava basıncı kontrolleri
  • Yoğuşma su drenaj hattının kontrolü
  • Genel parçaların dış temizliği ve genel çalışma prensiplerinin kontrol edilmesi

Gibi birçok yöntem uzman teknik servis elemanlarımızca uygulanmakta ve sorunların tespiti ile problemler giderilmektedir. Baymak kombi bakımı almak için sitemizde bulunan servis talebi bölümünden destek talebinde bulunabilir dilerseniz 444 02 35 numaralı çağrı merkezimizden 7 gün 24 saat hızlı ve kaliteli bir şekilde servis talebinizi oluşturabilirsiniz.